Úspěšně podnikáte, a přesto máte čas

4 klíčové tipy pro výběr osobního asistenta

4 klíčové tipy pro výběr osobního asistenta

Jste-li v situaci, kdy Vaše podnikatelské záměry, obchody, oddělení či celá firma vzkvétá, usilujete nadále o navyšování produktivity a očekáváte jen ty nejlepší výsledky. Bohužel velmi často, i přes vysoké pracovní nasazení, čísla ukazují opak a Vy, místo výsledků, máte „jen” hromadu práce a mizivé výnosy. Hledáte řešení, které by Vás vyvedlo z bludného kruhu nízkých výnosů? Cítíte se otrokem své práce? Buďte produktivní, ne upracování, proto čtete dále, máme pro Vás možné řešení!

Rozvíjející podnikání vyžaduje vyšší míru Vaší soustředěnosti. Administrativa, spojená s každodenním chodem firmy, Vás začne pomalu pohlcovat a ubírat čas tolik potřebný pro udávání směru Vašeho podnikání a pohybu kupředu. Je tedy na místě uvažovat o osobním asistentovi, který veškeré administrativní záležitosti převezme do svojí kompetence. Najdete-li správnou osobu, Váš život se zaručeně tímto krokem zlepší a poskytne Vám více času a prostoru na rozvoj a realizaci nových věcí, v kterých vynikáte, a které Vám přinesou peníze.

Osobní asistent není to samé co sekretářka, recepční nebo někdo, jemuž diktují povinnosti nadřízení. Osobní asistent je člověk, který je bezvýhradně oddán jenom jedné osobě, Vám. Převezme řešení takových úkolů, jenž brzdí primární úsilí Vás i firmy. Osobní asistent musí svojí činností odlehčit a pomoci řešit rutinní práce a záležitosti, které Vás zbytečně zavalují. Jeho podstatou je Vám býti, co nejvíce nápomocen, aby jste se mohli věnovat majoritně tomu, co Vám jde nejlépe.

Jste-li typ šéfa, který nerad dává věcem volný průběh, je nutné, aby jste se dokázali na svého osobního asistenta spolehnout. Můžete argumentovat tím, že odvedená práce nebude dle Vašich představ. Ano, máte pravdu, ale také mějte na paměti, že i když danou práci asistent nezvládne hned na 100%, lze pomocí pravidelného tréninku potřebných dovedností jeho efektivitu zvýšit. Dobře vybraný asistent může tyto činnosti zvládat stejně jako vy, ba dokonce i předčí Vaše očekávání, a to je ten ideální stav, kterého chceme dosáhnout. Odprostěte se od potřeby neustálé kontroly, neboť tím ztrácíte drahocenný čas. Nebojte se určité záležitosti přenechat člověku s lepšími organizačními schopnostmi a výborným citem pro detail. Vy pak jen budete “přihlížet” tomu, jak se vše daří… :)

4 klíčové tipy pro výběr osobního asistenta:

1/ Začněte tím, že si sepíšete požadavky: vlastnosti, činnosti a povinnosti, které by měl osobní asistent na 100% zvládnout. Seznam většinou obsahuje činnosti, které by jste nejraději ze svého týdenního plánu vyškrtli.

2/ Před zahájením přijímacích pohovorů nechte vyplnit uchazeče osobnostní profil. Následně porovnejte 3 profily s Vaší ideální představou o uchazeči. Charakter, který se nejvíce blíží ideálu, tak splní a odvede tu nejlepší práci. Musíte však přihlédnout i k dalším aspektům např. osobní přístup, upřímnost, spolehlivost, bezúhonnost, reference, atd.

Pozor: Vyvarujte se zvolit člověka Vám povahově blízkého, ba dokonce stejného. Hledejte osobu, která Vás v činnosti bude doplňovat a splňovat na jedničku Vámi předané kompetence. Nejenže díky tomu získáte čas, ale zejména v profesi se budete moci věnovat podstatným záležitostem.

3/ Vybrané uchazeče telefonicky kontaktujte a proveďte krátký pohovor. Prostřednictvím nepřímého osobního kontaktu vnímáte akusticky působnost druhé osoby. Poznačte si momenty, které Vás zaujmou, překvapí či odradí.

4/ Následně uchazeče pozvěte na osobní pohovor, pokud možno do příjemného prostředí (kavárna, restaurace,…). Snažte se vést pohovory s uchazeči jednotlivě, bez spěchu a s jasnou představou.

Doporučení:
Komu se nevyplatí hledat a následně platit osobního asistenta, doporučuji využít virtuální asistentku. Pár příkladů, co pro Vás může virtuální asistentka dělat:

  • vyřizování e-mailové korespondence
  • vyřizování záležitostí na úřadech
  • domlouvání schůzek u nových klientů za účelem prodeje
  • zajištění cenových nabídek od různých dodavatelů a vyjednávání nejlepší cenové nabídky

a mnoho dalšího…

Virtuální asistentka - easist.cz

Závěr

Dejte si záležet při výběru osobního asistenta. Důsledný výběr je klíčovým prvkem nejen v profesním, ale i v osobním životě. Zamezíte tak nejen nekvalitně odvedené práci, ale zejména si ušetříte řadu problémů. Pokud zvolíte toho správného asistenta, Váš život získá nový rozměr. Změnu pocítíte nejen v osobní sféře, kde se budete moci věnovat více sami sobě, svým koníčkům…, ale i v rodinné sféře, kde získaný čas využijete k radostným chvílím s rodinou a přáteli.

Podělte se o další tipy, které jsou důležité pro výběr osobního asistenta, s ostatními a napište je do komentářů.

 

4 klíčové tipy pro výběr osobního asistenta by

Zanechat odpověď