Úspěšně podnikáte, a přesto máte čas

21 způsobů koncentrace, které používají úspěšní lidé k dosahování vlastních snů a cílů (část III.)

Zlepšení koncentrace - 21 účinných technik (část III.) - CannyApp Blog

Technika #15 – Buďte jako voda

Voda přirozeně protéká kolem překážek, využívá gravitace a tvarů přírody. Díky tomu se vždy dostane tam, kam směřuje. Buďte i Vy jako voda. Reagujte na problémy, překonávejte je, obcházejte je, ale vždy směřujte pořád dopředu za tím, co chcete. Neztraťte svůj cíl, mějte ho pořád před očima.

Technika #16 – Rozdělte své denní úkoly dle priorit

U vytyčených úkolů musíte splnit jednu důležitou zásadu – úkoly mít sepsané na jednom místě a nezapomenout jim přiřadit prioritu. (1 – nejvyšší priorita, 5 – nejnižší priorita)

Vzorový seznam pracovních úkolů obchodníka:
- zavolat klientovi a domluvit prezentaci produktu (3)
- podepsat objednávku (2)
- nabídka pro nového klienta (4)
- nevyřízené maily (5)
- zajištění nových obchodních možností (1 )

Každý člověk si stanoví prioritu jednotlivých úkolů jinak. Určování denních priorit souvisí s našimi vnitřními hodnotami. Důležité však je, splnit vše, co je na seznamu. Později můžete svůj cíl navýšit a pokusit se úkoly splnit za poloviční pracovní dobu. Pokud pracujete na jednom úkolu, tak ostatní pro daný okamžik odsuňte. Soustřeďte se pouze a jenom na plnění jednoho daného úkolu.

Technika #17 – Naučte se číst rychleji

V dnešní záplavě informací je rychlo-čtení klíčovou dovedností každého, kdo chce pracovat efektivněji. Denně Vám tato technika dokáže ušetřit 1-3 hodiny času, a to už opravdu není zanedbatelná doba! Více o této metodě např. na  rozecti.se nebo v odborných knihách či seminářích.

Technika #18 – Meditujte

V technikách, které Vám předkládám, se již několikrát v různých formách opakoval pojem „odpočinek“.  Technika meditace – nástroj pro relaxaci a zvládání pracovní zátěže. Musíte si najít svůj vlastní systém, jak budete meditovat a odpočívat.  Za sebe mohu doporučit TapouT XT, který mi pomáhá vyrovnat mysl, zharmonizovat duševní rovnováhu a poskytne vnitřní klid.

Technika #19 – Smějte se

Vnímejte problémy a nepříjemné věci jako výzvu. Přistupujte k nim s nadhledem a úsměvem….
Jedete s rodinou na výlet, po cestě se Vám poškodí auto. Většina z nás tuto situaci bude brát jako pohromu. Negativním přístupem však docílíte pouze pocitu zklamání pro celou rodinu. Zkuste se pro změnu této situaci zasmát! Vždyť tato okolnost bude od Vás vyžadovat nutnou dávku invence,  řešení,  kreativity. A věřte, s úsměvem to dokážete mnohem rychleji a snáze, než když budete v depresi.

Technika #20 – Digitální prázdniny

Tento bod považuji za jeden z nejdůležitějších. Stanovte si pravidelně víkend(y), či týden v měsíci, kdy úplně vypnete na celou dobu mobil, PC, TV. Budete zcela bez „vymožeností“ moderní doby. Ušetřený čas věnujte rodině, sportu či knize. Mimopracovní aktivity Vám zaručí udržení nadhledu, řešení problémů s rozvahou, klidem a úsměvem. Načerpáte více energie a Vaše koncentrace bude silnější.

Technika #21 – Jednoduše si užívejte života!

Poskytl jsem Vám náhled do informací, technik, doporučení… Hlavně nezačínejte se vším najednou!  Zvolte volnější tempo a postupně se věnujte jednotlivým technikám, neboť v málu a posloupnosti tkví úspěch! Ale při tom všem nezapomínejte, užívat si života, žít tak, abyste byli spokojeni a šťastní. To je Vaším jediným, opravdovým úkolem.

Přečtením jednotlivých technik získáte pouze návod. Je tedy jen a jen na Vás, zda-li je uvedete do praxe a zvýšíte si tím svoji životní úroveň, a nebo budete jednat stále stejně jako doposud a nic nezměníte. Pamatujte,  praxe dělá „Mistra!“ :-) Pokud si vyberete alespoň jeden bod a začnete jej na 100% aplikovat ve Vašem životě, tak následně ucítíte obrovskou úlevu. Budete schopni se více koncentrovat, efektivněji pracovat a plně se věnovat zálibám, které Vás naplňují a obohacují. Přeji Vám hodně štěstí!

Další články seriálu:

1. část
2. část

21 způsobů koncentrace, které používají úspěšní lidé k dosahování vlastních snů a cílů (část III.) by

Zanechat odpověď